لباس بسکتبال

بسکتبال در ایران

دایره المعارف بریتانیکا، سال ورود بسکتبال به کشور ما ایران را ۱۹۰۱ میلادی برابر با ۱۲۸۰ هجری شمسی ذکر کرده‌است. اما آنچه مسلم است، اولین نشانه‌های ورود بسکتبال به ایران در سال‌های ۱۳۱۰ و ۱۳۱۱ دیده شده که آن هم توسط کارکنان سفارتخانه‌های خارجی در ایران بوده‌است. در سال ۱۳۱۴، یک مربی ورزش به نام «فریدون شریف زاده» ورزش بسکتبال را به دانش آموزان دبیرستان البرز (کالج البرز) تهران معرفی و پایه گذاری کرد و کم کم دیگر مربیان ورزش به گسترش و آموزش این ورزش پرداختند. در سال ۱۳۲۴، فدراسیون بسکتبال ایران تشکیل شد و نخستین حضور بسکتبال ایران در میدان‌های بین المللی، در بازی‌های المپیک لندن (۱۹۴۸) بود .

ورزش بسکتبال از جمله ورزشهایی است که تعداد تماشاچی آن روز به روز افزون تر می گردد در نتيجه استاندارد فضاها برای جايگاه تماشاچيان رو به افزايش است . اغلب فدراسيون های بسکتبال های کشور نفر پيشنهاد می نمايند . در بازيهایی کشوری حد اقل ظرفيت تماشاچی 1500 صندلی در مسابقات بين المللی و قاره ای حدود 8000 نفر و بيشتر توصيه شده است . بهترين زاويه ديد برای تماشاچيان ، مشاهده بازی از طرفين زمين است ، زيرا در دو طرف انتهای زمين ، تخته های بسکتبال مانع از ديد کافی می شود . حد اقل فاصله اولين رديف تماشاچی تا زمين بازی 2 متر می باشد .

لباس بسکتبال 

پوشاک تیمی بسکتبال شامل پیراهن حلقه ای و شورت بسکتبال.استفاده از تکنولوژی خنک کننده برای خشک و خنک نگه داشتن پوست. تولید شده از بهترین پارچه های با بالاترین کیفیت و دوخت صنعتی.

مشخصات لباس بسکتبال:

 • سایز لباس ورزشی: دارای سایزبندی.
 • رنگ لباس ورزشی: در رنگهای مختلف.

ویژگیهای لباس بسکتبال:

 •  استفاده از مرغوبترین پارچه و مواد اولیه.
 •  استفاده از طرحهای انحصاری و خلاقانه.
 • در نظر گرفتن حداکثر استانداردها.
 • استفاده از الگوهای خاص و علمی.
 • دوخت باکیفیت و استاندارد.
 • نظارت بر مراحل تولید برای بالابردن کیفیت.
 • استفاده از چرخهای صنعتی پیشرفته در تولید.
 • سایز بندی لباس طبق استاندارد اتحادیه.
 • چاپ درجه یک حرارتی با ماندگاری بالا


لباس بسکتبال ارزان

لباس ورزشی بسکتبال ارزان را می توان به صورت مستقیم از طریق مرکز فروش عمده تهیه نمود. این کالا بر اساس استاندارد های روز دنیا تولید و در بازار عرضه شده است.

لباس های ورزشی مخصوص ورزش بسکتبال به گونه ای طراحی و اجرا شده اند که بتوانند بیشترین بازده را برای ورزشکار به همراه داشته باشند. برای تهیه این محصول به صورت مستقیم و عمده جهت فروش در مغازه ها و یا تجهیز تیم ها مورد استفاده قرار داد. این محصول تشکیل شده است از پیراهن آستین گرد، شورت ورزشی و جوراب میباشد. در تولید لباس های ورزشی مورد نیاز بسکتبال از مواد اولیه ای استفاده میشود که بتواند بیشترین راحتی را به بدن ورزشکار بدهد و ایجاد خارش، سوزش یا عرق سوزی نکند.

خرید لباس بسکتبال دخترانه

امروزه اهمیت لباس ورزشی در یادگیری و فهم رشته بسیار تاثیرگذار می باشد. بانوانی که به رشته ورزشی بسکتبال علاقه دارند باید از لباس های این ورزش استفاده کنند تا علاوه بر افزایش انگیزه، در حرکت دادن دست ها و پای خود از آزادی بیشتری در انجام حرکات مختلف و فنون این رشته برخوردار باشند.

حلقه بسکتبال

هدف بازی پرتاب توپ به درون سبد هایی به قطر ۴۶ سانتی‌ متر و به ارتفاع ۳٫۰۴۸ متر است که

در دو سمت زمین قرار دارند و به تخته‌ ای به نام بک‌ بُرد متصل‌ اند.

هر تیم باید توپ را به درون سبد تیم روبرو بیندازد. در بازی بسکتبال هر تیم برای کسب امتیاز

باید در محدوده پرتاب، توپ را به سمت حلقه پرتاب نماید زمانی که توپ وارد حلقه شد،

تیم موفق به کسب دو امتیاز می‌شود. زمانی که بازیکنی از پشت خط سه امتیازی موفق به وارد کردن توپ درون حلقه شود سه امتیاز برای تیم در نظر گرفته می‌ شود.

برای مطالعه مقالات ورزشی به وبلاگ مهر پارسیان مراجعه نمائید.

/ 0 نظر / 7 بازدید