کفش والیبال باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟

مهمترین ویژگی یک کفش با کیفیت والیبال قابلیت چسبندگی و استقامت مناسب بین کفش و کفپوش سالن ورزشی است .

امروزه شرکت های تولید کننده کفش های والیبال محصولات بسیار متنوع و با کیفیتی را به بازار های ورزشی سراسر دنیا ارائه می کنند . کمپانی های مطرحی همچون نایک NIKE ، اسیکس ASICS ، میزانو MIZUNO و آدیداس ADIDAS از حامیان ورزش محبوب والیبال محسوب می شوند هنگامی که بحث از مهارت ، توانایی و کارایی یک بازیکن والیبال به میان می آید کفش با کیفیت کاربردی ترین ایزار برای بازیکن محسوب می شود . یک کفش با کیفیت حمایت بیشتری از پاهای بازیکن در هنگام بازی بعمل آورده و تناسب مناسبی در پاها ایجاد و در هنگام بازی چسبندگی قابل توجهی را با کفپوش سالن ورزشی پدید می آورد .


1519029652.jpg


در ورزش والیبال بازیکن موظف است سریع دویده و حرکت های انفجاری را در کوتاه ترین زمان و مسیر انجام دهد . بازیکن معمولا باید فعالیت هایی نظیر پاس کاری، دفاع روی تور، سرویس زدن و اسپک را به خوبی انجام دهند که برای اجرای این موارد کفش ، عملکرد و کارایی آن یک نکاه کلیدی محسوب می شود بدین جهت است که ورزشکاران حرفه ای همواره بدنبال استفاده از یک کفش با کیفیت و دارای کارایی بالا هستند . از مهمترین ویژگی های یک کفش با کیفیت والیبال ، قابلیت چسبندگی و استقامت مناسب بین کفش و کفپوش سالن ورزشی است . قسمت تحتانی یک کفش با کیفیت استقامت و چسبندگی بسیار مناسبی را برای بازیکن فراهم کرده که این خصوصیت در هنگام حرکت های سریع و انفجاری برای بازیکن قابل احساس است .

قسمت های میانی کفش های والیبال وظیفه محافظت از قوس پا را به عهده دارند . بازیکنان حرفه ای ورزش والیبال در طول تمرینات و یا هنگام مسابقات فشار زیادی را بر روی قسمت میانی و قوس پاها را تحمل می کنند که احتمال مصدومیت در این نقطه برای بازیکنان بسیار شایع است . در همین رابطه برای جلوگیری از مصدومیت در اکثر کفش های والیبال سیستم جذب کننده فشار از نوع PHYLITE پیلات ، PHYLON فیلون و POLYURETHANE پلی اورتان طراحی نصب و تولید شده که باعت حفظ تعادل و محافظت از پاهای بازیکنان در برابر فشار می شود . والیبال از جمله ورزش هایی است که در آن پرش های بلند و سریع امری اجتناب ناپذیر است که بدون استفاده از کفش های مناسب و با کیفیت در این ورزش خطر مصدومیت های شایع این ورزش مانند آسیب دیدگی مفاصل، استخوان های پا، قوزک و پاشنه پا بسیار زیاد است .

/ 0 نظر / 8 بازدید