چگونگی مدیریت باشگاه بدنسازی

 اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که به باشگاه ورزشی و باشگاه بدنسازی علاقه دارید و دوست دارید که به باشگاه بروید، و زمان زیادی در باشگاه ورزشی بگذرانید ، آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که می توانید به عنوان مدیر باشگاه ورزشی کار کنید؟

برای مدیریت یک باشگاه بدنسازی، باید در مورد علم مدیریت و کسب و کار مقداری دانش داشته باشید. چون شما باید کارکنان را نظارت کنید، اطمینان حاصل کنید که سالن بدنسازی شما امن است، دستگاه های ورزشی و بدنسازی شما سالم است ، برنامه ریزی کرده و از بودجه برنامه ریزی شده پیروی کرده و کلاس های تناسب اندام، فیتنس و بدنسازی را برای اعضای خود ایجاد کنید. اگر در باشگاه ورزشی شما حمام وجود دارد، اگر کلاس های ورزشی برای بچه ها برگزار میکنید، مسئولیت نظارت بر این موارد کمی دقت بیشتری نیاز دارد. ممکن است حجم کاری و مسئولیت یک مدیر باشگاه ورزشی زیاد باشد، اما شغل مدیریت یک ورزشگاه می تواند بسیار جذاب و پر از شادی باشد.

 کارکنان خود را منصفانه مدیریت کنید

شما تصمیمات نهایی را در مورد استخدام و اخراج می گیرید و کارمندان بر روی شما حساب می کنند تا مشکلات حل شود. افرادی را انتخاب کنید که مناسب باشگاه ورزشی شما باشند و آن بازدهی که شما نیاز دارید را به باشگاه بدنسازی شما بدهند . شما می توانید از کارکنان فعلی خود بخواهید که به بقیه مشاوره بدهند، یا افراد مناسب را به شما پیشنهاد بدهند، از متقاضیان پیاده روی یا حتی از اعضای باشگاه خود برای کارکنان بالقوه جدید استفاده کنید.

برای استخدام نیروی جدید میتوانید در نشریات محلی و یا سایت بدنسازی تبلیغ کنید. یک راه دیگر این است که مشاغل را در وب سایت باشگاه ورزشی خود لیست کنید. برای قوی تر کردن مهارت های خود در زمینه مدیریت باشگاه ورزشی، یککلاس مدیریت بگذرانید. سعی کنید از یک برنامه نرم افزاری برای حفظ پرونده کارکنان و مشتریان و پرداخت حقوق استفاده کنید . آموزش ببینید که چطور از این نرم افزار استفاده کنید.

از تجهیزات باشگاه خود نگهداری کنید و سلامت آن را مرتب چک کنید

اطمینان حاصل کنید که تجهیزات باشگاه ورزشی در شرایط سلامت و ایمن و خوبی است. هر روز صبح قبل از باز کردن باشگاه ورزشی، یا هر شب قبل از پایان ساعت کار باشگاه بدنسازی، تجهیزات را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ مشکلی یا خرابی وجود ندارد. اگر چیزی به درستی کار نکند، بلافاصله آن را از باشگاه ورزشی حذف کنید یا یک علامت روی آن بگذارید تا اعضای باشگاه تا تعمیر آن دستگاه از آن استفاده نکنند. آنرا درست کنید. قفل اتاق های سالن بدنسازی شما نیز باید در وضعیت خوب و تمیز باشند. وظایف تعمیر و نگهداری را به کارکنان خود منتقل کنید تا بتوانید به عنوان یک تیم سلامت سالن ورزش خود را حفظ کنید.

 یک بودجه برای باشگاه ورزشی خود تعیین کنید

شما مسئولیت اعطای پول کافی به کارمندان حقوق و دستمزد، کلاسهای تناسب اندام، تجهیزات جدید و سایر هزینه ها را دارید. با هماهنگ کننده عضویت در باشگاه ورزشی خود، هماهنگ باشید تا تعیین کنید که برای تامین هزینه های تان به چه تعداد اعضای جدید در ماه نیاز دارید. برنامه های نرم افزاری و کلاس های مدیریت کسب و کار می توانند به مدیریت بودجه شما کمک کنند.

استخدام عضو بخش مهمی از کار شما است

باشگاه ورزشی خود را در انواع مختلف رسانه ها تبلیغ کنید. اگر عضوی از باشگاه شما یک دوست به باشگاه بدنسازی شما معرفی کرد ، برای عضو قدیمی یک تخفیف ویژه در نظر بگیرید. با مربی بدنسازی و اعضای فعلی خود ایده هایی برای یافتن اعضای جدید را بررسی کنید.


/ 0 نظر / 5 بازدید