چه ساک و کوله ای برای ورزش و گردش بخریم ؟

اگر بدنبال کارکرد های ساک و کوله برویم و یا آنها را برای هدف خاصی بخریم اصلی ترین کاربرد آنها برای ورزش و طبیعت گردی است .

وقتی نام ساک و یا کوله ورزشی را می شنویم چه تصویری از آن در ذهن ما نقش می بندد ؟ عمدتأ ساک و کوله را با چه هدفی خریده و استفاده می کنیم ؟ اگر بدنبال کارکرد های ساک و کوله برویم و یا آنها را برای هدف خاصی بخریم اصلی ترین کاربرد آنها برای ورزش و طبیعت گردی است ممکن است هدف ازساخت و تولید این ساک ها و کوله ها در اصل سهولت در انجام این فعالیت ها بوده باشد . ما میتوانیم بر اساس فعالیت های ورزشی و تفریحی مورد علاقه خود اقدام به تهیه و خرید ساک ، کوله و کیف ورزشی نمائیم .

کوله عادی را میتوانیم یک کوله چند منظوره بدانیم . امکان آن است که جنس مواد بکار رفته در ساخت آن گسترده باشد اما این امکان را به ما میدهد که در اماکن مختلف مانند باشگاه ، دانشگاه ، محل کار و یا حتی در طبیعت گردی از آن استفاده کنیم . از دیگر مزیت هتی کوله عادی این است که با کیفیت ها ، رنگ ها و طرح های مختلف به سهولت یافت می شود و آز آنها می توان به عنوان یک کیف معمولی نیز استفاده کرد .

کوله کوهنوردی را تا به حال ممکن است با کوله عادی تجربه کرده باشید و تفاوت این دو کوله را با هم حس کرده باشید . کوله های مخصوص کوهنوردی به علت آنکه فشار ناشی از حمل آن را بر تمامی قسمت های ستون فقرات پخش می کند سبب خسته گی کمتری در فرد شده و خطر آسیب دیدگی را کاهش می دهد . در کوله کوهنوردی جای ابزارهای ضروری کوهنوردی و یا تجهیزات مورد نیاز این ورزش از قبیل جای مخصوص تلفن همراه ، بطری آب ، محل مخصوص باتون های کوهنوردی و پیاده روی به خوبی تعبیه شده است . اگر برنامه مشخص در فصول مختلف برای کوهنوردی دارید این کوله ها به خوبی طبق عرض شانه و طول کمر تنظیم شده و قابلیت دسترسی به محتویات درون کوله را از دو مسیر افقی و عمودی را دارا است .

کوله و ساک استخر و باشگاهنسبت به انواع دیگر ساک ها و کوله ها دارای تنوع فضا و جیب کمتری هستند به بیان ساده تر بیشتر شبیه کیسه هستند تا کوله و کیف عادی علت آن این است که ممکن است شخص وسایلی نظیر کفش ورزشی ، حوله ،گرمکن ورزشی و غیره را هنگام مراجعه به باشگاه و یا استخر به همراه داشته باشد و وسایلی باشد که چندان نیازی به تفکیک و جدا سازی وجود نداشته باشد و در فاصله کمتری نسبت به هم در فضای ساک و یا کوله قرار گیرند اگر به صورت مستمر به استخر و یا باشگاه می روید احتیاجی به ساک و یا کوله عادی که دارای کاربرد های بیشتری هستند نیاز نخواهید داشت . میتوان یک ساک ورزشی و یا کوله را همیشه برای رفتن به استخر و باشگاه آماده داشت تا اگر زمانی برای رفتن به تمرین دیر شده باشد براحتی وسایل را درون آن ریخت و حرکت کرد .

کوله کمپینگی برای شرایط سخت و دشوار کمپینگ ساخته و طراحی شده است و الیته برای هدف های دیگری مانند کوهنوردی و مسافرت نیز به دلیل مقاوت بسیار زیاد آنها در وضعیت های غیر قابل پیش بینی شده کاربرد فراوانی دارد . این نوع کوله ها در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم هستند و با طراحی خاصی که این نوع کوله ها دارند حمل آنها برای افراد بسیار آسان است . کوله کمپینگی ظرفیت بسیار مناسبی برای قرار دادن وسایل و ادوات مورد نیاز طبیعت گردی و پیک نیک را دارا است .

کوله پیک نیکیک انتخاب درست برای گردش در طبیعت است . این نوع کوله ها در اندازه ها و سایز های مختلف تک نفره ، دو نفره ، چهار نفره و بیشتر موجود هستند که قابلیت قرار دادن وسایلی مانند پتوی مسافرتی ، محفظه نگهدارنده ، لیوان ، بشقاب ، چنگال ، کارد و غیره در این نوع کوله تعبیه شده است . اگر اهل گردش در طبیعت و یا پارک جهت ظرف غذا هستید این نوع کوله انتخاب بسیار مناسبی برای انجام یک طبیعت گردی آسوده و مفرح است .

/ 0 نظر / 7 بازدید